Çalışma Alanları

Sağlık Hukuku

Ofisimizde Sağlık çalışanlarının veya Doktorların hatasından kaynaklı Özel veya Kamu hastanelerine karşı maddi/manevi tazminat ve ceza davaları, hasta hakları ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Malpraktis davası,hekim hatası,tıbbi hata, yanlış estetik uygulamaları halinde kişilerin uğramış oldukları zararlar dava yolu ile çözümlenir.

Doktor veya hastane çalışanının meslek alanı içinde olan hafif de olsa bütün kusurlarından sorumludur. Kötü uygulama; Malpraktis davaları,Hekim hatası, Tıbbi hata, tıbbi hizmetlerin kötüye kullanılması yada Hekimin dikkatsizliği, Acemiliği ya da kurallara uyulmaması sonucu ortaya çıkan zararlardır.

Örneğin, Ameliyat sonrası  hastaya yanlış ilaç verilmesi veya yanlış tedavi yapılması halinde hem doktor aleyhine hem de Hastaneye karşı maddi/manevi tazminat, ceza davası açılır.

ESTETİK AMELİYAT SONUCUNDA MEMNUN OLMAYANLAR

Doktor aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açabilirler. Yargıtay,Estetik müdahalenin, sonucu garanti edilen bir sözleşme olduğunu, yapılacak işlemlerden sonra hastanın beklediği sonucu alması gerektiğini, estetik ameliyatlardan memnun kalmayanların  doktora karşı maddi ve manevi tazminat davası açma haklarının olduğuna karar vermiştir.

Günümüzde güzellik merkezlerinde pek çok farklı uygulama yapılmaktadır.Teknolojik aletlerin kullanılması ile yapılan bu uygulamalar sonucunda hizmet alanlar beklenmeyen etkilerle karşılaşabilmektedir.Güzellik merkezlerinde sıkça yapılan uygulamaların başında lazer epilasyonlar, yağ aldırma ve inceltici işlemler gelmektedir.Hizmet alanlar bilinçsiz ve eğitimsiz eller tarafından  yapılan işlemler sonucunda vücutta yanıklar, yaralar ve vücutta geçici ve kalıcı izler ile oluşabilmektedir.

İşlemi yapanların haksız fiil kapsamında hukuki sorumlulukları bulunmaktadır.Yargıtay, Lazer epilasyon işlemlerinde meydana gelen zararların tazmini talepli davalarda görevli mahkemenin Tüketici Mahkemeleri olduğuna karar vermiştir.

Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp